Kolony na hranicích s Rakouskem u Mikulova: Rakušané zavedli namátkové kontroly

Foto: FB

BŘECLAV – ve středu dopoledne brzdila provoz na česko-rakouské hranici u Mikulova několikakilometrová kolona kamionů i osobních vozů. Rakousko totiž zavedlo namátkové kontroly na hranici zatím na deset dní.

Jak uvedl ministr vnitra Vít Rakušan na sociální síti X, od dnešní půlnoci zavede namátkové kontroly na naší hranici i Rakousko. „Je to očekávaná reakce na stejný krok z německé strany a stejný bude i režim kontrol. Nepůjde tedy o stálé ani plošné kontroly a opatření budou podobná jako ta, která jsme zavedli na hranicích se Slovenskem. Rakousko už delší dobu namátkově kontroluje hranice se Slovenskem, Maďarskem i Slovinskem. Středoevropské země tak reagují na potřebu efektivně bojovat s převaděči a na zatím nedostatečnou ochranu vnějších hranic EU. Právě její posílení je řešením nelegální migrace, které Evropa zatím nepříliš úspěšně čelí,“ vysvětlil Rakušan.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.