Opilý řidič havaroval s malotraktorem do příkopu

ilustrační foto

BLANSKO – Zdálo by se jako téměř nemožné havarovat na rovném úseku účelové komunikace se strojem, jehož rychlost dosahuje maximálně 12 kilometrů v hodině. Ale právě takovou dopravní nehodu řešili v úterý dopravní policisté na Blanensku.

Dopravní policisté vyšetřovali na Blanensku kuriózní dopravní nehodu. Projíždějící řidička nalezla ležet v příkopu u malotraktoru Vari čtyřiadvacetiletého muže. Protože muž vůbec nereagoval na podněty, zavolala mu sanitku. V nemocnici s ním potom policisté provedli dechovou zkoušku, při níž mu naměřili více než 2,5 promile alkoholu v krvi. Policistům se přiznal, že před jízdou vypil několik piv a tři deci vína. Poté úplně nezvládl ovládání malotraktoru, se kterým sjel mimo komunikaci do travnatého příkopu, kde přepadl přes řídítka. „Problémů však bude mít více. I k řízení takového stroje na pozemních komunikacích je totiž nutný řidičský průkaz a ten mladík také nevlastní,“ konstatoval policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.