Dětské klubovny v Tuřanech budou sloužit celoročně

Zdroj: Dáme na vás

BRNO – Kvůli růstu cen materiálu se zvýší rozpočet na stavbu dětských kluboven v Tuřanech. Radní tuto změnu schválili, díky čemuž budou klubovny sloužit celoročně.

Rozpočet projektu z Dáme na vás se navýšil. Dětské klubovny budou v dřevostavbě s několika místnostmi, které nabídnou nejmenším kvalitní zázemí při jejich volnočasových aktivitách. Hrubá stavba je již hotová, nárůst cen materiálu a práce však znamená, že se rozpočet zvýší o 690 tisíc korun, aby odpovídal původnímu návrhu a klubovny sloužily dětem celoročně. Dohromady tak budou stát 4,2 milionu korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„K dodatečným úpravám se řadí izolace podlah i stropů. Nainstaluje se také podlahové topení a vybaví se kotelna. Vzhledem k tomu, že se na stavbě aktuálně pracuje, dají se úpravy udělat bez významnějších zásahů do již připravených konstrukcí,“ řekl radní města Brna pro oblast participativního rozpočtu Filip Chvátal. Klubovny by měly být kompletní ještě v tomto roce.