K dopravní nehodě v Lipůvce letěl vrtulník

Foto: HZS JMK

BLANSKO – V úterý dopoledne se v Lipůvce na Blanensku srazilo osobní auto s dodávkou na silnici mezi Brnem a Svitavami. Silnice byla desítky minut neprůjezdná. Na místo dorazil i vrtulník záchranářů.

Nehoda omezila na desítky minut provoz. V Lipůvce na Blanensku se v úterý po deváté hodině na silnici I/43 mezi Brnem a Svitavami srazily osobní auto a dodávka. Dva lidé se zranili, na místo vyrazil i vrtulník záchranářů. „Na místo jsme vyslali kromě vrtulníku i pozemní prostředky a inspektora provozu. Žena utrpěla středně těžká poranění a putovala do brněnské fakultní nemocnice letecky. Muž s lehčími poraněními skončil ve svatoanenské nemocnici v Brně. Převoz byl žádoucí k vyloučení vážnějších poranění,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat. Silnice byla neprůjezdná, kolem desáté hodiny začal provoz kyvadlově jedním jízdním pruhem. Místo bylo volně průjezdné kolem jedenácté hodiny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.