Senior spadl u Nedvědic ze srázu, s transportem pomohli hasiči

Foto: ZZS JMK

BRNO-VENKOV – V pátek na Tišnovsku uklouzl senior na skále a zřítil se z výšky přibližně 20 metrů. Těžce zraněného muže hasiči museli přepravit k vrtulníku leteckých záchranářů velmi nepřístupným terénem.

Na konci minulého týdne vyslalo operační středisko k Nedvědici na Tišnovsku vrtulník a také pozemní lékařskou posádku. Bylo třeba pomoci muži staršího věku, který uklouzl na skále a zřítil se z výšky přibližně 20 metrů. Pacient se nacházel ve špatně přístupném terénu, a jednalo se tak o mimořádně náročný zákrok. K seniorovi se záchranáři dostávali velmi obtížně. „Po ošetření muže transportovali hasiči vrtulníkem za doprovodu našeho lékaře pomocí takzvaného palubního jeřábu k našemu vrtulníku. Ten jej následně s podezřením na těžká zranění předal k další péči do Fakultní nemocnice Brno. Děkujeme kolegům hasičům za výbornou spolupráci,“ popsala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.