Český slavík je celý naživo! Jaké nás letos čeká překvapení?

Obhájí svá prvenství Lucie Bílá, Marek Ztracený nebo Kabát? Výsledky hlasování v anketě Český slavík budou známy už tento pátek. Máte svého favorita v jedné z kategorií Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a Hip Hop a Rap nebo Objev roku?

Hvězdný je i seznam osobností, které budou předávat ocenění Zlatý, Stříbrný a Bronzový slavík v jednotlivých kategoriích. Svým kolegům pogratulují Marie Rottrová, Jiří Korn, Michaela Kocáb nebo Dara Rolins. České slavíky předají i sportovci, kteří naši zemi úspěšně reprezentují po celém světe: dvojnásobná tenisová šampionka z Wimbledonu Petra Kvitová, nebo držitel olympijské medaile v šermu Alexander Choupenitch. Moderátorská dvojice Ondřej Sokol a Aleš Háma si na jeviště pozvou i kolegy z herecké branže: Petru Hřebíčkovou, Sáru Korbelovou, Martu Dancingerovou, Gabrielu Heclovou, Michaelu Petřekovou, Jakuba Štáfka, Martina Dejdara, Štěpána Kozuba, moderátora Leoše Mareše a mnoho dalších známých osobností.

„Český slavík je jedna z mála televizních akcí, kde se kapela může prezentovat živě. Není to playback, můžeme říct, co chceme. Chceme fanouškům připomenout, že příští rok oslavíme 35 let existence kapely. Také si vážíme přízně fanoušků, kteří nám celá ta léta obětují svůj čas posílají nám hlasy. Všechno, co v minulosti bylo zlé, hodíme za hlavu a na Slavících rádi zahrajeme,“ říká Josef Vojtek, frontman skupiny Kabát.

Legenda české pop music Helena Vondráčková jej doplňuje: „Těším se, že se v pátek setkám s kamarády z populární, ale i rockové hudby. Je málo hudebních pořadů a Český slavík je v našich kalendářích takovou třešničkou na dortu. Jsem opravdu velmi ráda, že jsem byla oslovena a že si můžu na Českém slavíkovi i zazpívat. Pro své fanoušky jsem si připravila směs největších hitů. Zároveň to bude i ochutnávka písniček, které zazní příští rok v O2 aréně, kde oslavím šedesát let na scéně.“

A radost z vystoupení na galavečeru nezakrývá ani Monika Bagárová: „Já tam každý rok sedím jako host. S obdivem sleduji všechny vystupující. Vždycky je to krásný večer. To, že letos budu na Slavících zpívat, je pro mě obrovská výzva a čest.“

Divácky atraktivní bude určitě i slavičí účast jak kapely Chinaski, tak jejího bývalého bubeníka s uskupením Marpo & TroubleGang. Diváci se mohou těšit i na vystoupení Václava Neckáře se skupinou Bacily, zpěvaček Evy Burešové a Jany Kirschner, kapely Vesna nebo Vojty Dyka & D.Y.K. Poctu Yvonně Přenosilová zazpívá Jitka Čvančarová a o poctu Vašo Patejdlovi se postará Ondřej Brzobohatý s Igorem Timkem z kapely No Name.