Okolí nového tunelu na Žabovřeské si vzali na paškál sprejeři

Foto: MPB

BRNO – Jen několik měsíců od dokončení tramvajového tunelu v Žabovřeské ulici si ho vzali na paškál dva sprejeři, kteří ho znehodnotili. Jsou podezřelí z trestného činu.

Dnes kolem půl druhé ráno si řidič dopravního podniku během technických zkoušek všiml mladíků, kteří sprejovali na stěnu. Jednu ze zdí podél trati tak nyní hyzdí několik nápisů s celkovým rozměrem okolo třiceti čtverečních metrů. Na místo dorazila hlídka, která si všimla na kolejích dvou osob, jež se daly před ní na útěk. Strážníci chytli nejprve osmadvacetiletého muže. Na dotaz, proč se pokusil uprchnout, odvětil, že je to přece jasné. V batohu měl sedm použitých sprejů. Třiadvacetiletého mladíka z Polska lapila další hlídka, když přelézal plot v Hroznové ulici a hned nato zalehl do listí v blízkém křoví. „Oba jsme předali republikové policii. Operační středisko se potom dohodlo s dispečinkem dopravního podniku na uchování kamerových záznamů z vozidla,“ vysvětluje tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.