Brnem se prohnal silný vítr, lámal větve a shazoval střešní krytinu

Poškozené auto v Židenicích. Foto: MPB

BRNO – Hlídky městské policie v pátek zaměstnal silný vítr, který si prohnal metropolí. S některými problémy si poradili strážníci sami, jindy museli přivolat na pomoc hasiče.

Krátce po čtrnácté hodině vyjížděla hlídka do Žabovřesk, kde podle svědků větrný poryv vyvrátil vzrostlý strom. „Po příjezdu jsme zjistili, že strom vysoký dvacet metrů se vyvrátil a korunou opřel o stromoví. Protože hrozilo, že pádem může někoho zranit či způsobit škodu na majetku, přivolali jsme hasiče s potřebnou technikou,“ vysvětluje Jana Pokorná, mluvčí městské policie. Do jejich příjezdu strážníci uzavřeli blízké okolí, odkláněli provoz a naváděli chodce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve stejnou dobu přivolal muže zákona svědek, který projížděl Maloměřicemi a uvedl, že vítr shodil kus kovového plotu, který dopadl na vozidlo a tím ho poškodil. Hlídka po příjezdu uvedla kovovou ohradu do původního stavu a zajistila policejní páskou. Také poradila řidiči, jak má postupovat.

Poškozené auto v Maloměřicích

V Židenicích zase vlivem větru spadla střešní krytina a poškodila čelní sklo auta zaparkovaného opodál. Majitel vozidla přivolal strážníky, kteří mu předali informace a začali pátrat po majiteli domu. Nakonec ho zastihli telefonicky, vysvětlili situaci a požádali o nápravu. Muž přislíbil, že někoho pověří, jelikož je momentálně v zahraničí. I tady zajistila hlídka okolí páskou, aby zde nevstupovali chodci a neparkovaly vozy.

Vyvrácený strom v Žabovřeskách