Po požáru v centru Brna se pět lidí nadýchalo kouře, jednu ženu odvezli do nemocnice

Foto: ZZS JMK

BRNO – V sobotu krátce před druhou hodinou odpoledne vyjíždělo k požáru bytu v bytovém domě do ulice Lužánecká v Brně sedm jednotek hasičů. Operační středisko vyhlásilo II. stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Záchranáři ošetřili 5 lidí.

V sobotu ve dvě hodiny odpoledne oheň zcela zasáhl byt v prvním patře bytovém domě na Lužánecké ulici v Brně. Vodním proudem hasiči dostali plameny pod kontrolu za 18 minut. Následně nasadili přetlakovou ventilaci na odvětrání chodeb domu. Požár zcela uhasili v 15.54 hodin. Hasiči evakuovali celkem 8 lidí, z toho tři vyvedli v maskách. Vyšetřovatel vyčíslil předběžně škodu na 200 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 500 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Operační středisko záchranářů vyslalo v sobotu ve dvě hodiny odpoledne k požáru bytového domu na Lužánecké ulici celkem šest prostředků, včetně velkokapacitní sanitky a inspektora provozu. „Naši zdravotníci měli v péči pět pacientů, tři ženy se nadýchaly zplodin hoření, z toho u jedné šlo o závažnější tzv. inhalační trauma. Tyto pacientky jsme po ošetření převezli do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Další dva lidé, muž a žena, byli zkontrolováni a ponecháni na místě,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Ulice Lužánecká byla obousměrně uzavřena.

Foto: HZS JMK