Hasiči zachránili v Kulířově na Blanensku koně

Foto: HZS JMK

BLANSKO – V pátek v poledne hasiči v obci Kulířov na Blanensku zachraňovali na ranči Kopaniny koně, který nebyl schopný se zvednout sám na nohy z bahna. Pro koně může být takový stav život ohrožující, proto bylo nutné pomoci mu co nejrychleji.

Na ranči Kopaniny v obci Kulířov na Blanensku bylo nutné zachránit kobylu, která nebyla schopná se sama zvednout na nohy z bahna. K této speciální operaci museli přijet hasiči ze stanice Vyškov a Brno-Přehrada, kteří jsou na záchranu zvířat specializovaní. Po dvou hodinách se jim podařilo kobylu zvednout na nohy pomocí sítě a přivolaného traktoru. Na místě byla kobyla ošetřena veterinářkou. „Mockrát děkujeme za pomoc. Chlapi byli úžasní, nezalekli se ani bláta co bylo po kolena. Podporovali nás a nenechali to vzdát, bez nich bychom to nezvládli. Byly to opravdu dvě dlouhé hodiny, ale zvládlo se to a kobylka je zase čiperka. Děkuji za celý ranč,“ poděkovala za ranč Kopaniny Jitka Vystrčilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: HZS JMK