Zkolaboval na benzínce v Rousínově. Společným úsilím se ho podařilo stabilizovat

foto: Policie JMK

VYŠKOV – Na benzínce v Rousínově náhle zkolaboval neznámý muž doprovázený psem. Svědkové, policisté a záchranáři bojovali o mužův návrat do běžného života, pes při tom svého pána bránil.

V polovině listopadu spěchali vyškovští policisté na benzinku v Rousínově. Probíhal tam dramatický boj o život muže, který předtím zkolaboval. Muži okamžitě začali pomáhat zákazníci benzínky, a poté přivolání záchranáři. Policisté na místě vystřídali cizince a s čerstvými silami pokračovali v resuscitaci. Záchranáři se mohli věnovat zajištění žilních vstupů a podobným odborným zákrokům. Muže se podařilo stabilizovat po asi třicetiminutovém společném úsilí a záchranáři ho letecky transportovali do nemocnice. Psa převzala do péče městská policie v Rousínově.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podle policejního mluvčího Pavla Švába se policistům pacienta podařilo identifikovat pomocí anonymní kartičky jedné loterijní společnosti. „Díky tomu jsme mohli jet vyrozumět jeho příbuzné,“ uvedlŠváb Ti mezitím muže i se psem všude hledali. Díky úsilí všech zainteresovaných nyní muž bojuje o návrat do běžného života na jednotce intenzivní péče. V podobných situacích je třeba okamžitě reagovat. První vteřiny a minuty jsou pro záchranu života rozhodující.