Tramvajáci vyměnili kabiny vozů za křesla v nemocnici a šli darovat krev

Foto: DPMB

BRNO – Patnáct zaměstnanců Dopravního podniku města Brna udělalo dobrý skutek a šlo darovat krev. Jejich vzkaz veřejnosti je jasný – kdy jinde než teď, kdo jiný než my a vy?

Hromadný odběr firma v minulosti organizovala již dvakrát, tentokrát spojila síly s Fakultní nemocnicí u sv. Anny, která svou výzvu na darování krve bude vozit na jedné z tramvají. „Naším cílem je nejen pomoci pacientům nemocnice a doplnit její zásoby krve, ale také motivovat ostatní, kteří s dárcovstvím stále váhají. Nic na tom není, když to zvládneme my, tak i všichni ostatní,“ řekla Miroslava Matušková, řidička tramvaje, která v minulosti organizovala hromadné darování krve řidičů pro FN Brno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pro podnik je sice náročné sehnat tolik náhrad za řidiče, tuto výzvu ale kvituje. Jako příklad dává šéfa tramvajáků, který si vzal dovolenou a šel jezdit. V nemocnici u sv. Anny nyní nejvíce chybí krevní skupiny A+, A- a 0-, ale uvítají jakékoliv dárce. Jejich počet se před Vánoci zvyšuje, jelikož jsou lidé zvyklí dělat dobré skutky, zařízení by ale ocenilo, aby občané darovali pravidelně.