Muž zdemoloval v Brně zastávku, protože nemohl odjet autobusem

Foto: Městská policie Brno

BRNO – V noci na úterý upoutalo hned několik svědků na Lesné řinčení skla. Při pohledu směrem k zastávce Haškova, odkud hluk přicházel, údajně uviděli muže, který vztekle demoloval přístřešek.

Podle policejního mluvčího Jakuba Ghanem přijela hlídka městské policie rychle a našla třicetiletého muže ještě v Okružní ulici.  začal strážníkům popisovat, že ho rozzuřil řidič. Kvůli silné opilosti a nepřístojnostem ho totiž řidič vykázal z autobusu. Muž vysvětloval, že bydlí až za Vranovem a bude tam tedy muset dojít pěšky. Souběh událostí líčil pokaždé trochu jinak, ochotní svědci si ale byli naprosto jistí tím, že strážníci dopadli správného podezřelého. Dokonce prý do přístřešku tloukl lahví, čemuž nasvědčovaly dvě vysypané skleněné tabule v různé výšce. Muž jednoho ze strážníků v určité chvíli pobídl, aby mu vystavil fakturu a nechal ho škodu zaplatit. Hlídka místo toho později na služebně sepsala úřední záznam, který předala republikovým kolegům. „Škoda totiž s největší pravděpodobností přesáhne 10 tisíc korun a muž je tedy podezřelý z trestného činu. Dechová zkouška potvrdila, že je opilý. Nadýchal 2,76 promile alkoholu. Policisté si ho na místě převzali,“ konstatoval mluvčí brněnských městských strážníků Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.