Masarykova univerzita spustí sbírku pro pozůstalé obětí střelce

Zdroj: Policie ČR

BRNO – V souvislosti s včerejší střelbou na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze oznámila Masarykova univerzita Brno vyhlášení dobročinné sbírky na pozůstalé obětí.

Masarykova univerzita uvedla, že jde o bezprecedentní útok na vysokoškolské půdě, který nemá v České republice obdoby a se kterým se v žádném případě nejde smířit. V nejbližší době tak spustí sbírku pro pozůstalé obětí. Vedení Mendelovy univerzity vyjádřilo na svých stránkách hlubokou soustrast pozůstalým a zároveň vyzdvihlo práci Policie České republiky a složek Integrovaného záchranného systému. „Jsme připraveni podpořit Karlovu univerzitu i ostatní vysoké školy v aktivitách eliminujících opakování této tragické události. Jsme připraveni poskytnout pomoc všem, které tato událost postihla,“ napsala univerzita na svém webu. Na Vysokém učení technickém v Brně ihned po incidentu zahájili kontrolu bezpečnosti. K vyjádření nejhlubší soustrasti se připojily i vysoké školy Ambis a Sting. Před budovou Filozofické fakulty Masarykovy univerzity vzniklo pietní místo, kde lidé zapalují svíčky. Sem přicházejí obyvatelé, kteří jsou zarmoucení tímto činem. Pietní místo je i v Divadle Husa na provázku. Střelba na Univerzitě Karlově si vyžádala patnáct lidských životů včetně toho střelcova. Policie pracuje s verzí, že měl co dočinění s vraždou na Kladensku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.