Velký pes utekl z uzavřeného areálu a napadl druhého

Ilustrační foto

BRNO – Do brněnských Přízřenic spěchala hlídka městské policie za mužem, který venčil svého psa, když k nim přiběhl druhý a jeho mazlíčka i samotného majitele napadl.

Když strážníci dorazili na místo, muž držel za obojek cizího psa větší rasy a řekl, že když venčil na soutoku Svratky a Svitavy toho svého, cizí se pohyboval vedle nich bez náhubku a poté skočil na jeho mazlíčka a způsobil mu poranění na zádech a krku. Když se je snažil od sebe odtrhnout, utrpěl poranění na nohou a zápěstí v podobě podlitin a oděrek. Lékařské ošetření však odmítl. „Bezprizorního psa jsme odvezli do útulku, kde si pro něj přišel dvaapadesátiletý majitel. Vypověděl, že mu zvíře uteklo z uzavřeného areálu a předložil jeho očkovací průkaz,“ říká k případu tisková mluvčí Jana Pokorná. Muž je teď podezřelý ze spáchání přestupku dle zákona o ochraně zvířat proti týrání.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.