V Brně si hasiči připomněli tragickou událost, při které zahynuli dva jejich kolegové

Foto: HZS JMK

BRNO – V pondělí večer si brněnští hasiči připomněli 22. výročí tragické události z 8. ledna roku 2002, při které zemřeli dva brněnští hasiči. Nadporučík David Kožuský a nadstrážmistr Jaroslav Gargula zemřeli při záchraně osob z hořícího kasína.

Příbuzní, kamarádi a kolegové si v pondělí večer na místě tragické události u památníku v přízemí obchodního centra na ulici Nádražní v Brně připomněli tragickou událost, která se zapsala černým písmem do historie brněnských hasičů. V lednu 2002 tragicky zahynuli dva hasiči při požáru kasína. Za svoji statečnost prokázanou při záchraně lidských životů byli oba zesnulí hasiči po tragické události vyznamenáni ministrem vnitra medailí ZA STATEČNOST, nadporučík David Kožuský byl mimořádně povýšen do hodnosti kapitán in memoriam, nadstrážmistr Jaroslav Gargula byl mimořádně povýšen do hodnosti poručík in memoriam. Připomenutí této smutné události najdete v článku IN MEMORIAM. „V osobách statečných hasičů nejenže ztratili jejich kolegové dobrého velitele a výborného kamaráda, ale jejich rodiny i starostlivé a chápající otce rodiny,“ uvedli hasiči na své stránce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.