Před nádražím v Brně bude sdílená zóna. Město si slibuje úbytek aut

Zdroj: kopemezabrno.cz

BRNO – V přednádražním prostoru při ulici Nádražní a obchodního domu Letmo začne od 22. ledna platit takzvaná sdílená zóna, kde si budou chodci, řidiči aut a cyklisti rovni. Zároveň zde bude zákaz odbočení vlevo, díky čemuž by se mohla upravit doprava.

V rámci sdílené zóny se všichni respektují a auta nejsou chodcům nadřazena. Přednost má pouze tramvaj. Rychlost je zde snížená na 20 kilometrů v hodině, chodci a cyklisté mohou využívat celou šířku silnice, parkování jízdních kol a vozidel je povoleno jen na místech tomu určených. Zásobování pro místní podniky je povoleno v ranních hodinách na třicet minut, U Letma najdou řidiči i obrátková místa na parkování.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V pondělí 22. ledna bude nainstalováno nové dopravní značení. Novinkou bude zákaz odbočení vlevo ve směru od Nových sadů na Koliště a z Koliště na Benešovu. Na silnici při ulici Nádražní se tak dostanou jen rezidenti z blízké oblasti v okolí Novobranské nebo auta strážníků, policie či dopravní obsluha. „Kontroly na místě budou provádět strážníci městské policie a jejich republikoví kolegové. Připravuje se i instalace kamer, která bude dohlížet na zákaz odbočení,“ vysvětluje radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.