VIDEO: Pozor na srážky s lesní zvěří. Řidič srazil bažanta na dálnici

zdroj: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V podzimním a zimním období je vždy více nehod se zvěří. Od začátku letošního roku k dnešnímu dni evidují policisté v Jihomoravském kraji téměř čtyřicet oznámení o dopravních nehodách se zvěří, přičemž jen v úterý přijali přes tísňovou linku osm oznámení.

Jak uvedli jihomoravští policisté, střety se zvěří se objevují celoročně, ovšem vyšší počet jich bývá zejména na podzim a v zimě v období snížené viditelnosti. Nejvíce nehod evidují v brzkých ranních hodinách, jako třeba u srnky na videu.  Jedná se nejčastěji o zajíce, srnčí zvěř, bažanty či divoká prasata. Zvlášť nebezpečné mohou být nehody se zvěří na dálnici. Ty sice nejsou časté, ale například v úterý nad ránem řidič v osobním autě srazil bažanta na dálnici D2. Naštěstí kromě zvířete nikdo neutrpěl žádné zranění. „Řidičům doporučujeme jezdit zejména v lesních a polních úsecích přiměřenou rychlostí, aby stihli zareagovat a zabránit možnému střetu. Pokud již  zvěř na vozovce uvidíte, ztlumte dálková světla na potkávací a berte v potaz, že zejména srnčí zvěř chodí ve skupinách a lze tedy očekávat, že se mohou objevit další zvířata. V případě, že již dojde k nehodě, zapněte výstražná světla, označte místo nehody varovným trojúhelníkem,“ popsala policejní mluvčí Andrea Cejnková. „Nehodu je třeba nahlásit buď policii, nebo mysliveckému sdružení v dané honitbě, které se postará o zraněné či usmrcené zvíře,“ dodala Cejnková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.