Hračka v dřevě ukrytá: Potěšte se krásou dřevěných hraček v tišnovském muzeu

Foto: Muzeum Tišnovska

BRNO-VENKOV – Muzeum Brněnska – Podhorácké muzeum v Tišnově vás zve na výstavu dřevěných hraček. Přijďte poznat kouzelný svět dřevěných hraček na výstavě s názvem Hračka v dřevě ukrytá.

Co všechno může být zakleto do dřevěného špalíčku? Jaké druhy dřeva jsou nejlepší k vysoustružení koníka a panenky? Z jakých přírodních materiálů se v minulosti připravovaly barvy? To vše se dozvíte na výstavě hraček v tišnovském muzeu. Výstava vás zavede do rozmanitých koutů naší země, kde se dřevěné hračky tradičně vyráběly již před staletími. Každá z těchto národopisných oblastí vtiskla dřevěné hračce jedinečnou podobu. Poznáte, čím jsou originální hračky z Krušnohoří a proč se na Valašsku hračky udily v peci. Prohlédnete si také dřevěné hračky vytvořené podle návrhů slavných českých umělců z přelomu 19. a 20. století a možná i zavzpomínáte na hračky, které si můžete sami pamatovat z dob svého dětství. Výstava bude otevřená do 25. 2. 2024 v úterý až neděli od 8 do 16 hodin, přestávka na oběd 12:00-12:30. Otevírací dobu si ověřte zde.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.