Požár rodinného domu v Bzenci napáchal škodu za 800 tisíc korun

Foto: HZS JMK

HODONÍN – V sobotu krátce po druhé hodině v noci hasiči likvidovali požár přístřešku, který se rozšířil na střechu rodinného domu v Bzenci na Hodonínsku. Byl vyhlášen 2. stupeň poplachu. Při požáru se nikdo nezranil.

V sobotu krátce po druhé hodině v noci vyslalo operační středisko hasičské jednotky k požáru střechy rodinného domu v Bzenci na Hodonínsku. Hasiči museli proti plamenům na ploše asi 200 metrů čtverečních nasadit sedm vodních proudů a velitel zásahu proto nechal povolat jednotky z druhého poplachového stupně. Kvůli komplikované konstrukci střechy a vyklízení materiálu trval zásah několik hodin. Požár se podařilo dostat pod kontrolu před 5. hodinou ranní, potom byl úplně zlikvidován. Při požáru se nikdo nezranil. „Podle našeho vyšetřovatele je škoda předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun a příčinou byla technická závada. Zásahem jsme uchránili majetek v hodnotě 10 miliónů korun,“ shrnul mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.