Muž obcházel brněnské nemocnice, ve kterých kradl léky a peníze na drogy

Ilustrační foto

BRNO – Co dočinění s recidivistou měli strážníci v jedné z brněnských nemocnic. Notorický lhář se zde zastavil, aby si sehnal léky, případně peníze na drogy.

Do jedné z nich zavítal i tentokrát, i když nebyl hospitalizovaný a nepřišel ani na vyšetření. Jelikož ho ostraha znala z dřívějška, požádala o součinnost městskou policii. Strážníci ho našli na gastroenterologickém oddělení, kde dle pracovníků bezpečnostní agentury  procházel pokoje i zázemí pro zaměstnance, kde hledal léky nebo peníze na drogy. K tomuto činu se strážníkům přiznal, vzápětí ale dodal, že nic z toho neobjevil. To ale nebyla pravda, jelikož čtyřicetiletý pacient si postěžoval, že mu chybí 2 200 korun, sedmasedmdesátiletá žena byla zase chudší o 350 korun. Další svědek ho přistihl při prohledávání nočního stolku a utíkat z pokoje ho viděla i sestra. „Pod tíhou svědectví se muž přiznal a dodal, že na podobné výpravy se vydává do všech brněnských nemocnic. Nedávno ho propustili kvůli majetkové kriminalitě, republiková policie si ho tedy znovu převzala jako podezřelého z trestného činu,“ vysvětluje za Městskou policii Brno Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.