Hokejistovi na vyškovském zimáku se zastavilo srdce. Pomohl záchranář v civilu

Foto: ZZS JMK

VYŠKOV – Událost se stala na začátku ledna na vyškovském zimním stadionu. Pan Pavel po hokejovém zápase v šatně zkolaboval. Jeho spoluhráči ihned zavolali na tísňovou linku a podle instrukcí operátora zahájili resuscitaci.

Začátkem ledna pan Pavel po hokejovém zápase zkolaboval v šatně na vyškovském zimním stadionu. Šťastná náhoda byla, že v tu dobu šel na veřejné bruslení záchranář v civilu. Resuscitaci spoluhráčů pana Pavla převzal a pokračoval v ní do příjezdu pozemní lékařské posádky. Tým z vyškovské základny jihomoravských záchranářů na resuscitaci navázal a rozšířil ji o další kroky potřebné pro obnovu oběhu. Několik minut poté již pan Pavel s posádkou plně komunikoval a ve stabilizovaném stavu ho do péče převzala letecká záchranná služba k transportu na specializované pracoviště. „Jednalo se o dokonalou souhru všech. Počínaje spoluhráči pana Pavla, přes operátora linky 155, který správně vyhodnotil, že jde o zástavu oběhu. Resuscitace spoluhráči byla kvalitní a já jsem v ní pokračoval do příjezdu kolegů a společně se nám podařilo dosáhnout obnovy oběhu,” popsal záchranář Vojtěch Outlý.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Velkou radost zasahujícím záchranářům udělala návštěva pana Pavla na vyškovské základně. „Motivující pro nás bylo, že pacient je zcela v pořádku, mohl se vrátit ke své rodině a během několika týdnů se plně vrátí do běžného života,“ uzavřel Vojtěch Outlý. Na první fotce zleva vidíte posádku ve složení záchranář Martin Bartoš a lékařka Iveta Kačuriková. Vedle nich stojí zotavený hokejista Pavel a Vojtěch Outlý. Řidič sanitky Josef Chrastina na fotce chybí, ale také on se podílel na záchraně našeho pacienta. Na dalším snímku se usmívá operátor Ondřej Šindelář, který radil po telefonu. „Všem, kteří pomohli, dáváme velký palec nahoru. A panu Pavlovi přejeme do další cesty životem jen to dobré,“ dodala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.