Břeclavští strážníci chytili útočníky, kteří brutálně napadli muže

ilustrační foto: Městská policie Břeclav

BŘECLAV  – V uplynulých dnech došlo v Břeclavi hned ke dvěma brutálním útokům, které se odehrály v centru města. Díky rychlé reakci strážníků v součinnosti s operátory městského kamerového systému (MKDS) se podařilo agresory dopadnout.

Na první případ napadení upozornil operátor MKDS, který si všiml muže ležícího na chodníku nedaleko terminálu IDS. Strážníci byli na místě v několika minutách. Muž utrpěl vážné zranění hlavy, proto byla na místo ihned přivolána záchranka. Podle mluvčí strážníků Lenky Rigó svědkové vypověděli, že byl muž napaden dvěma mladíky, kteří po incidentu utekli. To vzápětí potvrdil i operátor, který zpětně dohledal záznam, na kterém byla celá událost zachycena, včetně detailního popisu samotných agresorů. Strážníci se pustili do pátrání. Zaměřili se hlavně na ubytovny a na bary v jejich blízkosti. Nalézt pachatele jim trvalo jen pár desítek minut.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O týden později se jiný agresivní útočník nejprve rozcvičil na autobusové zastávce nedaleko sídliště Na Valtické, kterou totálně zdemoloval. O dvě hodiny později zaútočil na muže, do kterého opakovaně kopal, i když už napadený ležel bezvládně na zemi. „V dalším napadání mu zabránil pracovník obchodního domu slzotvorným sprejem. Agresora, který z místa prchl, strážníci vzápětí dopadli a zpacifikovali. Pro podezření ze spáchání trestných činů už obě události šetří republikoví policisté,“ doplnila Rigó.