Řidiči v Brně neprojedou po mostě přes železnici v Merhautově ulici

Foto: Mapy.cz

BRNO – Od 14. února do 30. června tohoto roku bude zcela uzavřen most přes železniční trať na Lesné na Merhautově ulici, a to konkrétně v úseku Hořejší – Studená. Čeká ho kompletní rekonstrukce.

Po dobu uzavírky mostu přes železniční trať na Merhautově ulici v Brně-Lesné povedou objízdné trasy přes Provazníkovu a Porgesovu ulici a třídu Generála Píky ve směru na Soběšice, Útěchov a Vranov. Ve směru na Merhautovu a Provazníkovu řidiči využijí Okružní, třídu Generála Píky a Porgesovu. Zároveň bude obnoven obousměrný provoz v ulici Míčkova v úseku Buchtova – Lozíbky. Ulice Slezákova bude jednosměrná v úseku Míčkova – Kohoutova a bude zakázáno levé odbočení z Třískalovy na Okružní. „Chodci budou moci využít provizorní lávku, umístěnou vedle stávajícího mostu,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kvůli uzavírce mostu se změní trasy více autobusových linek. Opět bude zřízena tramvaj 11. Na Lesnou můžete vyzkoušet jet i vlakem S3. Zástupci dopravního podniku doporučují cestujícím jedoucím z centra do sídliště Lesná využívat především tramvajové linky 7, 9 a 11 s přestupem na linky 44, 46, 57, 72 a 84 v zastávkách Zemědělská, Lesnická nebo Halasovo náměstí. Pro přestup z trolejbusových linek 25 a 26 na linky 44, 46 a 72 směr Lesná doporučují použít zastávku Lesnická. Organizaci městské hromadné dopravy najdete na obrázku.