Požár dílny v Lužicích na Hodonínsku: Zlikvidovalo ho pět jednotek přibližně za hodinu

Foto: HZS JMK

HODONÍN – V úterý krátce po osmé hodině večer spěchaly dvě profesionální a tři dobrovolné jednotky do obce Lužice na Hodonínsku k hlášenému požáru dílny. Požár zlikvidovalo pět jednotek přibližně za hodinu.

Operační středisko jihomoravských hasičů vyslalo v úterý krátce po osmé hodině večer dvě profesionální a tři dobrovolné jednotky do obce Lužice na Hodonínsku k hlášenému požáru dílny. V době příjezdu prvních jednotek byla již dílna o přibližných rozměrech 5 krát 6 metrů zachvácena plameny. „Hasiči proti nim nasadili celkem tři vodní proudy a požár tak dostali pod kontrolu za 20 minut od jeho ohlášení na tísňovou linku. Zasahující hasiči dále vynesli z požárem zasažených prostor propan-butanovou láhev, u které zkontrolovali teplotu. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 21:15 hodin,“ popsal zásah mluvčí hasičů Filip Venclovský. Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody zůstávají v šetření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.