Hasiči museli vyprošťovat na dálnici D1 řidiče dodávky zpod kamionu

Foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – Ve čtvrtek před jedenáctou hodinou dopoledne zasahovaly hasičské jednotky u vážné nehody dodávky a kamionu na dálnici D1 u Domašova. Dodávka čelně havarovala do zadní části návěsu kamionu. Těžce zraněného řidiče dodávky museli vyprostit hasiči.

Na 168,5. kilometr dálnice D1 ve směru na Brno vyslalo operační středisko hasičů krátce před 11. hodinou tři profesionální hasičské jednotky z Jihomoravského kraje posílené jednotkami z Kraje Vysočina. Po příjezdu hasiči zahájili vyprošťování zaklíněného řidiče dodávky, která čelně havarovala do zadní části návěsu kamionu. Řidič dodávky utrpěl těžká zranění. Vzhledem k situaci museli hasiči použít ne zcela obvyklý postup vyproštění. „Pomocí zvedacích vaků a hydraulických válců přizvedli asi 25 tun těžký návěs a dodávku navijákem povytáhli. Díky tomu se následně vyprošťovacím zařízením podařilo zraněného po přibližně 50 minutách z kabiny dodávky vyprostit. Po celou dobu zásahu jsme při vyproštění spolupracovali s posádkami záchranné služby,“ popsal zásah mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Provoz na D1 byl ve směru na Brno zastaven v 11,05 až do odjezdu poslední hasičské jednotky v 12.53 hodin. Objízdná trasa vedla z exitu na 168. kilometru D1 po silnici č. 602 směrem na Ostrovačice. Tvořily se dlouhé kolony. Video policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.