Brnem jezdí speciální krvavá tramvaj, láká prvodárce k návštěvě

Foto: DPMB

BRNO – Dopravní podnik města Brna poskytl Fakultní nemocnici u svaté Anny reklamní plochu na tramvaji, kterou zařízení láká na darování krve či plazmy. Pro odběrové centrum byl loňský rok rekordní, darovat zde přišlo 11 tisíc lidí. 

Po Brně na lince číslo 5 se projíždí tramvaj s rudým designem a poutavými slogany. Jelikož jezdí kolem svatoanenské nemocnice, cestující tak může přivézt rovnou na odběr. Dalšími linkami jsou 2, 10 a o víkendech 3. Darovat krev chodí stále více lidí, není to ale pořád dost. Tímto projektem chce nemocnice zaujmout prvodárce. Těch loni nemocnice evidovala 1137. Krev přišlo darovat o třetinu více dárců než v roce 2022. Výrazně přibylo i dárců krevní plazmy. Důvodem, proč se lidé vracejí, je určitě i komfort v zařízení. „Děláme maximum pro to, aby se u nás dárci cítili dobře. Vítá je příjemný personál, nabídneme kávu, čaj, něco dobrého na snídani, lidé od nás dostanou jako poděkování benefity od našich partnerů, například na návštěvu brněnské hvězdárny nebo slevu na vstupenky do Aqualandu Moravia a Divadla Bolka Polívky. Po odběru mohou zajít dočerpat energii do místního bufetu a využít zde voucher na nákup pochutin za 100 Kč,“ vysvětlil Vlastimil Vajdák, ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Tramvaj bude jezdit po městě celý rok.  

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.