Na dálnici D2 u Břeclavi hasiči vyprošťovali po vážné nehodě řidiče z kamionu. Přistával i vrtulník

Foto: HZS JMK

BŘECLAV – V neděli před devátou hodinou dopoledne se stala na dálnici D2 u Břeclavi vážná dopravní nehoda nákladního vozidla, které vyjelo mimo dálnici a převrátilo se na pravý bok. Hasiči museli vyprostit těžce zraněného řidiče z převráceného kamionu.

V neděli ráno vyjížděli hasiči na dálnici D2, kde nedaleko sjezdu na Břeclav ve směru na Lanžhot havaroval kamion. Vyjel mimo dálnici a převrátil se na pravý bok. Uvnitř kabiny zůstal uvězněn zraněný řidič. Hasiči jej pomocí páteřové desky vyprostili a předali do péče posádky záchranné služby. „Ošetřili jsme staršího muže, který putoval vrtulníkem s těžkým poraněním na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Brno-Bohunice,“ uvedl mluvčí jihomoravských záchranářů Lukáš Dvořáček. Nehoda se obešla bez úniku provozních kapalin. Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření „Přeložení nákladu a vyproštění kamionu zpět na komunikaci zajistila specializovaná firma,“ popsal mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.