Traktory zemědělců na hranici v Hodoníně: Řidiči mají ve čtvrtek omezit jízdu po městě

ilustrační foto

HODONÍN – Mezinárodní protest proti politice Evropské unie připravují zemědělci z více než deseti zemí EU na čtvrtek 22. února. Komplikace v dopravě mají ve čtvrtek nastat na hraničním přechodu v Hodoníně. K zemědělcům z Hodonínska se tam připojí i jejich kolegové z Břeclavska.

Státní hranici v Hodoníně čeká ve čtvrtek příjezd protestujících zemědělců s traktory. „Hlavní část protestu zemědělců z Moravy se má odehrát na česko-slovenském hraničním přechodu v Hodoníně mezi 10. a 12. hodinou, kam bude směřovat větší počet zemědělské techniky,“ upozornil na webu města Hodonín mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček. Podle něj lze očekávat, že se s protestem spojené dopravní komplikace mohou projevit i na provozu v městských ulicích. Současně vyzval, aby lidé případně omezili cesty autem v Hodoníně. „Pro jízdu na Slovensko doporučujeme využít hraničního přechodu Sudoměřice – Skalica,“ vzkázal Horníček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Čtvrtečního protestu na česko-slovenských hranicích mezi Hodonínem a Holíčem se zúčastní také zemědělci z Břeclavska. Kolem čtyřiceti traktorů a zemědělské techniky vyrazí časně ráno od Rakvic, od Klobouk u Brna a z parkoviště u Mlýnského rybníka mezi Břeclaví a Lednicí.  Podle organizátorů z agrární komory Evropská komise ztratila kontakt s každodenní realitou zemědělců. Evropský trh mají za pokřivený, bouří se proti přebujelé byrokracii a nízkým výkupním cenám kvůli přebytkům zemědělských komodit, které jsou dováženy za nízké ceny ze třetích zemí.