Srážka tramvaje a auta v Brně-Komíně: Řidička nedala přednost

Foto: HZS JMK

BRNO – Ve čtvrtek po osmé hodině ráno se stala dopravní nehoda osobního auta a tramvaje v Brně-Komíně v ulici Branka. Řidička zřejmě při odbočení nedala přednost tramvaji. Nehoda se obešla bez vážnějších zranění.

Dopravu v Brně-Komíně v ulici Branka zkomplikovala ve čtvrtek ráno nehoda tramvaje a osobního auta. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky naštěstí hasiči nemuseli z auta nikoho vyprošťovat. Odtáhli auto z kolejiště a zajistili místo nehody. Po srážce záchranáři ošetřili jednu ženu, převoz do nemocnice nebyl nutný. „Ponechali jsme ji po ošetření na místě,“ uvedla mluvčí  záchranářů Michaela Bothová. Hasiči odtáhli auto z kolejiště a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Nejčastějším místem střetů aut a tramvají v Brně je ulice Křenová, dalšími jsou Merhautova, Lidická, Veveří, Palackého třída, Olomoucká nebo Vídeňská. Hlavním důvodem je nedání přednosti při odbočování vlevo, kdy řidiči přehlédnou souběžně jedoucí tramvaj.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.