VIDEO: Během čtyř dnů slavkovští policisté odhalili čtveřici nezodpovědných šoférů

Foto: Policie JMK

VYŠKOV – V posledních dnech se slavkovští policisté v práci rozhodně nenudili. Během čtyř dnů zastavili čtveřici šoférů, kteří za volantem neměli co pohledávat. Konzumovali totiž před jízdou drogy.

V pátek odpoledne kontrolovala tamní hlídka v Otnicích dvaadvacetiletého řidiče bez řidičského oprávnění, který měl pozitivní test na drogy. Zastavené vozidlo navíc nebylo pojištěné a mělo propadlou technickou. Mladíkovi přitom vůbec nevadilo, že byl za podobné přestupky nedávno řešený i na Hodonínsku. Pozitivní test na omamné a psychotropní látky měl i pětatřicetiletý muž zastavený v sobotu odpoledne v Holubicích. Řidič se mužům zákona doznal, že si před jízdou dal pervitin a marihuanu. Navíc řídil, ačkoliv měl platnou blokaci řidičského oprávnění. V neděli odpoledne u odbočky na Velešovice kontrolovali slavkovští policisté dalšího řidiče. I u tohoto osmadvacetiletého šoféra byl orientační test na drogy pozitivní. Pozitivitu na amfetamin a metamfetamin ale mladík sváděl na prášky na předpis. Hlídku tedy následoval na lékařské vyšetření do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Poslední a nejkurióznější případ se odehrál v pondělí krátce po půlnoci na silnici poblíž Velešovic. Tam si místní policisté ve tmě povšimli podezřelého vozidla, ve kterém seděli tři muži. Zakrátko se automobil bleskově rozjel a hlídka se samozřejmě vydala za ním. Po rychlém zastavení ale kontrolovaný šofér vehementně odmítal, že by auto jakkoliv řídil. Snažil se přitom policisty přesvědčit, že vůz měl se svými kumpány pouze tlačit, což ale v devadesátikilometrové rychlosti šlo jen stěží. Padesátiletý muž, který měl dva platné zákazy řízení, se navíc bezdůvodně odmítl podrobit orientačnímu testu na omamné a psychotropní látky. „V rámci novely silničního zákona musí podobní řidiči počítat s přísnějšími sankcemi. Ve správním řízení za odmítnutí testu na alkohol nebo drogy nově hrozí až pětasedmdesátitisícová pokuta a až tříletý zákaz řízení. Navíc musí počítat i se šestibodovým ohodnocením,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala, Za odmítnutí testu nově hrozí až pětasedmdesátitisícová pokuta a až tříletý zákaz řízení. Navíc musí řidič počítat i se šestibodovým ohodnocením.