Na zlodějku upozornil pes: Ukrývala se na střeše, při zadržení pomohli hasiči s plošinou

ilustrační foto

Brno: Ve čtvrtek nad ránem vyjížděli brněnští policisté do městské části Tuřany, kde mělo dojít k vloupání do rodinného domu a pachatel měl být stále na místě. Hlídka po příjezdu spatřila ženu, která se schovávala na střeše za vikýřem.

Podezřelou ženu, která vnikla do domu v Tuřanech a prohledala ho, našli policisté, jak se skrývala na střeše. Policejní hlídka ji vyzvala, aby zůstala sedět. Na pomoc si policisté přizvali hasiče s plošinou, aby jim pomohli ženu sundat. Na střeše byly také poházené bankovky. Podle policejní mluvčí Andrei Cejnkové putovala devětadvacetiletá žena na služebnu, kde měla co vysvětlovat. Jak vyšlo najevo, žena vnikla přes zahradu na pozemek a dále odemčenými dveřmi do domu, který kompletně prohledala, a to  včetně ložnice, kde v uvedenou dobu spal manželský pár. Na nevítanou návštěvu ovšem štěkotem začal upozorňovat pes a majitelku vzbudil. Ta zlodějku následně načapala v jednom z pokojů.  Žena před ní utekla po schodišti na půdu a odtud na střechu. Jediné, co stihla odcizit, byly neplatné československé bankovky z roku 1968. „Výtečnice má bohatou trestní minulost a nyní ji za krádež a porušování domovní svobody hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ uvedla Cejnková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.