Video: Chodec pod vlivem drog vyvázl po střetu s autem u Modřic s lehkým zraněním. Dva další chodci zahynuli

Foto: Policie JMK

BRNO, BRNO-VENKOV – Snad jen zázrakem neskončil úterní ranní střet chodce s osobním automobilem poblíž Modřic smrtí chodce. Přestože se pohyboval na rychlostní komunikaci za snížené viditelnosti, vyvázl ze srážky s osobním automobilem Volvo jen s lehkým zraněním. To chodci v Přízřenicích a Pisárkách bohužel srážku s vozidly nepřežili.

Muž v tmavém oblečení bez reflexních prvků se pohyboval v prostoru, kam chodci nesmí. Podle policistů vyšetřujících nehodu muž sice nebyl pod vlivem alkoholu, ale měl pozitivní test na drogy. Policejní hlídce přiznal užití pervitinu. Velký podíl na tom, že nehoda neskončila tragédií, mají projíždějící řidiči, kteří stačili bleskurychle reagovat na vzniklé nebezpečí. Další dvě nehody chodců v Brně z tohoto týdne skončily tragicky. V pondělí v Bauerově ulici nepřežil srážku s nákladním automobilem devětatřicetiletý cizinec. Smrtí chodce skončila také středeční večerní nehoda osobního automobilu Mercedes a čtyřicetiletého muže, která se stala v Moravanské ulici. O život bojuje v nemocnici jedenadvacetiletý chodec, který ve čtvrtek po ránu přebíhal Provazníkovu ulici. Po kolizi hned se dvěma automobily je jeho stav stále kritický.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policejní preventisté upozorňují jak chodce, tak i řidiče, že mají být opatrní a ostražití. „Chodci by měli nejen za snížené viditelnosti používat reflexní prvky a do vozovky vstupovat jen když se opravdu přesvědčí, že jim nehrozí nebezpečí. Řidiči by se pak měli věnovat řízení. Všichni musí počítat s možnou chybou ostatních účastníků silničního provozu,“ varoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.