Hasiči otevřeli nové stanice v Rosicích a na Brněnské přehradě

Foto: HZS JMK

BRNO, BRNO-VENKOV – V pondělí jihomoravští hasiči slavnostně otevřeli novou hasičskou stanici v Rosicích, a také novou stanici Brno-Přehrada, což je společný objekt s policií v Brně-Bystrci. Slavnostního otevření se zúčastnili představitelé Hasičské záchranné služby i politické reprezentace.

V pondělí hasiči slavnostně otevřeli dvě nové stanice. Dopoledního symbolického přestřižení pásky v Rosicích se účastnil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich a starostka Rosic Andrea Trojanová. Odpoledního slavnostního otevření společného objektu s policií Brno-Přehrada se účastnil ministr vnitra ČR Vít Rakušan a policejní prezident Martin Vondrášek. Hasičský záchranný sbor u obou akcí reprezentoval generální ředitel HZS ČR Vladimír Vlček a  krajský ředitel Jiří Pelikán. Podrobnosti o stanicích najdete v článku na stránce jihomoravských hasičů. Stanice Rosice v uplynulém roce zasahovala u 550 událostí. Vzhledem ke své poloze často vyjíždí k nehodám na dálnici D1 a patří v tomto směru k nejvytíženějším stanicím HZS Jihomoravského kraje. V uplynulém roce zasahovali hasiči ze stanice Rosice u 194 dopravních nehod. Stanice Přehrada má ve dvou garážích dvě cisternové automobilové stříkačky, automobilovou plošinu a velitelský automobil. K dispozici je mycí box a kompletní zázemí pro hasiče. V patře disponuje školící místností a posilovnou. Součástí nového areálu je také jeřáb s nosností 4 tuny, který slouží ke spouštění člunů na hladinu přehrady. Na budově je jedna stěna určená k výcviku ve výškách a nad volnou hloubkou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na stanici Přehrada slouží 24 hasičů ve třech směnách a jeden velitel stanice. Stanice má ve svém zásahovém obvodě nejen turisticky atraktivní rekreační oblast kolem přehrady včetně Státního hradu Veveří, ale spadá sem například také brněnská ZOO a velké sídliště v Brně-Bystrci. Poblíž je také letiště Brno-Medlánky a automotodrom Masarykův okruh. „Kromě standardní zásahové činnosti se stanice specializuje na záchranu zvířat a práci na vodní hladině. V uplynulých pěti letech je průměrný počet zásahů této stanice 537,“ upřesnil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.