V Hodoníně u Moravy slouží cyklistům dobíjecí stanice 

Foto: Město Hodonín

HODONÍN – Servisní cyklostojan s modulem na nabíjení elektrokol mají k dispozici cyklisté v Hodoníně u řeky Moravy. Kromě nabíjecího modulu je stojan vybaven nářadím pro základní opravy, jako je například nastavitelný klíč, sada imbusových klíčů, šroubováky apod., a také pumpou s univerzální hlavicí pro různé typy ventilů.

Síť dobíjecích stanic pro elektrokola a servisních stojanů vznikla na území Jihomoravského kraje podél Baťova kanálu a v turisticky navštěvovaných místech. Patří mezi ně i Hodonín. Spolek Obce pro Baťův kanál ve spolupráci s městem instalovali nabíjecí stanici s  cyklostojanem na hrázi při křižovatce cest u veslařského klubu. Vybudování sítě bylo jednou z aktivit přeshraničního projektu „Poznej na kole historii a kulturní dědictví příhraničních regionů Slovácka a Záhorie“ spolufinancovaného z programu Interreg V-A Slovenská republika a Česká republika. Seznam míst, kde je možné si dobíjet elektrokola podél Baťova kanálu nebo provést servis naleznete zde.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.