Ulice v Husovicích a Černovicích projdou nutnou rekonstrukcí

Ilustrační foto

BRNO – Ulice Svitavská a Křenová projdou obměnou. V Husovicích se počítá s novými parkovacími místy, na pomezí Černovic a středu Brna rozšíření úprav prodlouží celkovou rekonstrukci o dva roky.

Jelikož je ulice Svitavská jednou z hlavních tras z Husovic do centra a v jejím okolí jsou převážně bytové domy, je zde velká poptávka po parkovacích místech. Rekonstrukcí projde úsek mezi ulicemi Nováčkovou a Vranovskou, kde je v havarijním stavu chodník i silnice, ve které jsou trhliny a výtluky. Dojde zde ke zúžení chodníků, díky čemuž se vybudují parkovací stání a zálivy. Chybět nebude ani zeleň. Úpravy se nevyhnou ani inženýrským sítím a tramvajovému pásu. Jak bude ulice přesně vypadat závisí na místních podmínkách a požadavcích správců sítí. Přesto se počítá s částkou téměř 47 milionů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O Křenové se debatovalo již dříve, tento záměr nyní rozšířilo rozhodnutí radních, kteří schválili rekonstrukci dalších dvou úseků na předělu Brno-střed a Černovice. Investice byla schválená již v roce 2019. Nyní se k ní přidá obnova Zderadova mostu a křížení cyklostezky. Chybět nebude ani přeložení inženýrských sítí a oprava tramvajové trati. „Nová cena za práce je vyčíslena na 256 milionů. Rozšíření celé akce prodlouží dobu realizace o dva roky. Termín zahájení prací ještě nebyl stanovený,“ informoval Petr Kratochvíl, radní pro dopravu.