VIDEO: Celníci zajistili kontraband při kontrole na dálnici D2

Foto: Celní správa JMK

BŘECLAV – Desítky litrů lihovin, stovky litrů piva a tisíce cigaret zajistili jihomoravští celníci v jediném vozidle s bulharskou státní poznávací značkou při kontrole na dálnici D2 nedaleko Ladné. Únik na spotřební dani by přesáhl 40 tisíc korun.

V pondělí odpoledne hlídka celníků zastavila dodávku s bulharskou státní poznávací značkou na dálnici D2 nedaleko Ladné. Pomocí světelné signalizace ji nejprve za jízdy upozornila a následně svedla na parkoviště u blízké čerpací stanice. Vozidlo za sebou táhlo ještě přívěs s další dodávkou. Hlídka nejprve prověřila řidiče a dopravní prostředky v potřebných databázích. Kontrolou interiéru celníci zjistili, že osádku tvoří dalších pět osob, což bylo v rozporu s technickými parametry vozu a sedadlo do něj bylo zjevně dodatečně přimontováno. Řidič tvrdil, že se jedná o tři přátele, kterým se porouchalo auto a odtahuje je do Německa. Vzhledem k plně naloženému nákladovému prostoru obou vozidel byl řidič vyzván, aby následoval hlídku celníků do haly k důkladné kontrole. V pojízdné dodávce celníci našli 576 litrů piva v PET lahvích, 52,8 litrů lihovin a 7640 kusů cigaret.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič nejprve tvrdil, že zboží patří i dalším cestujícím, ale jednoduchým ověřením byl prokázán opak. Množství dalece převyšovalo limit pro osobní spotřebu a potřebné doklady pro převoz řidič neměl. Navíc cigarety byly poschovávány v různých částech vozidla, dokonce i v kabinovém filtru, kde je objevila fena služebního psa Apple. „Veškeré zboží celníci zajistili, s největší pravděpodobností bude v konečném důsledku zlikvidováno a řidič bude muset zaplatit spotřební daň. „V loňském roce jihomoravští celníci při kontrolách v terénu zajistili 2657 litrů piva, 1412 litrů lihovin, 406 litrů vína, 2649 litrů minerálních olejů a 799840 kusů cigaret. Zbránili tak úniku na spotřební dani převyšujícím tři miliony korun,“ uzavřela mluvčí Celního úřadu Lada Temňáková.