VIDEO: Muž sprostě nadával hlídce, nezastavila ho ani jeho malá dcera

Ilustrační foto

BRNO – Pořádně traumatický zážitek má za sebou malá dívenka, jejíž otec se osopil na strážníky a nadával jim nepublikovatelnými výrazy. Hlídka s ním chtěla jen projednat přestupek, kterého se dopustil.

Když chtěli strážníci upozornit muže na západě Brna, že nesmí stát na chodníku, setkali se s prudkou reakcí. Sprostě jim nadával, poté nasedl do octavie a snažil se odjet. Muži zákona nasedli do služebního vozu a zatarasili mu cestu. Jeden z nich přes otevřené okénko řidiče instruoval, aby vysedl a přestupek projednal. Podezřelý se dále vztekal a ztrácel zábrany, zuřivě křičel na celou ulici a nedbal toho, že jeho malá dcera na zadním sedadle ho úpěnlivě prosí, aby přestal. Jen ji okřikl, aby byla zticha.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hlídka ho nabádala, aby se uklidnil alespoň kvůli dítěti, on toho ale nedbal. Toho se nakonec ujala kolemjdoucí, která křik zaslechla. Muž častoval strážníky nepublikovatelnými urážkami a hájil se tím, že je držitelem ZTP a nepochopí to jen tupec. „Snažili jsme se mu vysvětlit, že ani to ho neopravňuje stát na chodníku. Projednat případ na místě nebylo možné, postoupili jsme ho proto do správního řízení,“ informuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Muž je podezřelý z přestupku a znevážení úřední osoby. Vzhledem k tomu, že byl lhostejný k pocitům dítěte, posvítí si na něj sociální pracovníci.