Zemědělskou halu v Miloticích na Hodonínsku zachvátil požár

HODONÍN – V sobotu po půl šesté odpoledne vyjeli hasiči do Dubňanské ulice v Miloticích na Hodonínsku k požáru zemědělského objektu. Na místo se postupně sjelo 14 jednotek. Operační středisko vyhlásilo II. stupeň požárního poplachu. Při požáru se nikdo nezranil a žádné zvíře neuhynulo.

V sobotu v 17.40 hodin vyjížděli hasiči k požáru střechy zemědělského objektu do obce Milotice na Hodonínsku. Operační středisko hasičů vyhlásilo II. stupeň požárního poplachu, na místo se postupně sjelo 14 jednotek Podle mluvčího jihomoravských hasičů Petra Příkaského bylo v hale v době požáru 35 prasnic a 455 selat. Hořelo ale v jiné části objektu, takže část s prasaty byla jen zakouřená a podařilo se ji rychle odvětrat přetlakovou ventilací. Díky tomu mohla prasata zůstat uvnitř a žádné neuhynulo. Do mezistropního prostoru hasiči nasadili dva vodní proudy. Oheň dostali pod kontrolu v 19.10 hodin. Skrytá ohniska vyhledávali termokamerou a dohašovali vysokotlakým proudem. Dron proměřil celý objekt termokamerou. Zcela uhašen byl požár v 20.52 hodin. Hasiči rozebrali podhledy kolem ohniska požáru a materiál vynášeli mimo objekt. V objektu v době požáru bylo 35 prasnic a 455 selat. „Vyšetřovatel vyčíslil předběžně škodu na 1,5 milionu korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek ve výši 15 milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla závada na elektroinstalaci,“ upřesnil Příkaský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.