Hlídka zachránila muže, který chtěl spáchat sebevraždu

Ilustrační foto

BRNO – Na tísňovou linku 156 se ozvala žena, které její kamarád poslal ofocený dopis na rozloučenou a ona o něj dostala strach. Strážníci ho zachránili před nejhorším, stejně jako Brňanku, která spolykala prášky a zapila je alkoholem.

V pátek se strážníkům ozvala žena s obavami o život svého známého, který jí na mobil poslal ofocený ručně psaný dopis, ve kterém autor vysvětloval své životní osudy, loučil se s blízkými a děkoval jim. Hlídka spěchala na uvedenou adresu v centru Brna a našla osmapadesátiletého muže, který potvrdil, že dopis sepsal. Trápil se mimo jiné potížemi se živobytím a hlídka vyhodnotila pravděpodobnost sebevraždy jako velmi vysokou. Nadýchal 1,7 promile, skončil v rukou záchranářů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Druhý život zachránili muži zákona i ženě, která se ve stejný den pohybovala mezi Žabovřeskami a Bystrcí, potácela se a nebezpečné vstupovala do silnice. „Strážníci pořádkové jednotky jí díky popisu svědkyně poznali přes sklo tramvaje a do spoje linky č. 3 v Sochorově ulici nastoupili. Když dotyčná s nimi vystoupila, svěřila se, že spolykala prášky proti úzkosti a zapila je alkoholem,“ informuje Jakub Ghanem z Městské policie Brno. I v tomto případě odjela do nemocnice.