Ve Vacenovicích proběhlo jednání s ministrem dopravy o napojení dálnice D55

Foto: Město Strážnice

HODONÍN – Minulý týden proběhlo ve Vacenovicích jednání s ministrem dopravy Martinem Kupkou, generálním ředitelem ŘSD Radkem Mátlem, ředitelem ŘSD Správy Zlín Karlem Chudárkem a starosty dotčených obcí.

Schůze s ministrem dopravy ve Vacenovicích se týkala organizace dopravy po ukončení stavby dálnice D55 v úseku Moravský Písek – Bzenec, které je naplánováno na prosinec roku 2024. Starosta Strážnice se opakovaně ptal na systém řešení objízdných tras pro kamionovou dopravu, která by značně negativně ovlivnila průjezd městem Strážnice. Z úst pana ministra zazněl závazek: „Ministerstvo dopravy provede novou studii intenzity dopravních toků, která bude prověřovat jednotlivé objízdné trasy tak, aby se navýšená doprava rozdělila mezi více tras,“. To by mělo být hotovo do letošních letních prázdnin. Další setkání k tomuto tématu je naplánováno na září tohoto roku ve Strážnici. Více informací o přípravě a stavbě dálnice D55 najdete na webových stránkách www.dalniced55.cz, které ŘSD pravidelně aktualizuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.