Aquapark má za sebou rekordní návštěvnost

Údržba technologií v areálu aquaparku není levnou záležitostí, město proto technologie postupně mění. Foto: město Vyškov

Téměř 267 tisíc návštěvníků navštívilo loni Aquapark Vyškov. Dosáhl tak na nejvyšší návštěvnost za posledních více než 15 let. Převyšuje tak hravě i čísla před pandemií. Loňské vysoké číslo ale tvoří zejména návštěvnost krytého areálu, kam přišlo 233 tisíc plavců. Je to kupříkladu o 30 tisíc milovníků aktivní relaxace víc než před pěti lety. „Přes čtvrt milionu návštěvníků je vynikající číslo. Aquapark láká všechny věkové kategorie: aktivní sportovce, seniory či rodiny s dětmi vnímající areál jako formu zábavy. Pokud se podíváme na celková čísla za krytý i letní areál, přes 260 tisíc návštěvníků za rok se organizace dostala kromě loňska za posledních 15 let ještě předloni a pak v roce 2009,“ uvedl místostarosta Vyškova Roman Celý. Zhruba osmdesát procent návštěvníků přijíždí do aquaparku z Vyškova a jeho okolí.

Areál potřebuje neustálé investice

Provoz areálu vyžaduje pravidelné opravy a každoroční revize. Rozsáhlou obnovou prošla vloni třeba vzduchotechnika, která odsloužila už dvě dekády. „Vzhledem k finanční náročnosti jsme se rozhodli jít cestou postupných kroků. Druhou ze dvou největších jednotek jsme tak nechali vyměnit právě loni. Jednotku nešlo vyměnit bez demontáží okolních technologií, bourání stavebních otvorů a skládání jednotlivých částí vzduchotechniky na místě strojovny,“ zdůvodnil komplikace ředitel Správy majetku města Vyškova Jaroslav Hastík. Výměna přišla na 5,6 milionu korun, snížili se tím ale energetické náklady i zásahy servisních techniků.