Požár rodinného domu v Uhřicích: Jeden obyvatel skončil v nemocnici

Foto: HZS JMK

HODONÍN – V sobotu po druhé hodině odpoledne likvidovali hasiči požár rodinného domu v Uhřicích na Hodonínsku. Použili několik vodních proudů. Jeden obyvatel domu skončil v nemocnici.

K požáru vyslalo naše operační středisko jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů krátce po 2. hodině odpoledne. Při příjezdu hasičů byl rodinný dům z velké části zasažen požárem. Před domem se nacházel jeden jeho obyvatel, který se však do domu vracel. Hasiči jej proto museli z objektu vyvést. Skončil v péči posádky záchranářů a po ošetření byl odvezen do nemocnice. Proti plamenům nasadili hasiči 4 vodní proudy, zabránili rozšíření požáru na sousední dům a před 3. hodinou už byl požár pod kontrolou. Následovalo rozebírání ohořelých částí střešní konstrukce a pomocí traktorbagru, který poskytla obec, byla stržena část štítové zdi a ohořelé trámy hrozící pádem. „Náš vyšetřovatel aktuálně pracuje s verzí úmyslného zapálení. Škoda je předběžně odhadnuta na 600 tisíc korun. Místo zásahu jsme předali v 19.19 hodin,“ uvedli hasiči na X-ku. Místní jednotka dobrovolných hasičů na místě zůstala pro dohled nad požářištěm do 11. hodiny. Video ze zásahu hasiči zveřejnili na facebooku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.