Muž z Brněnska ztratil během půl roku skoro dva milióny korun

ilustrační foto

BRNO-VENKOV, BŘECLAV, HODONÍN – Sedmatřicetiletý muž z Brněnska žil půl roku v domnění, že jeho aktivity na finančních trzích jsou pohádkově ziskové. V touze obchodovat s kryptoměnami, zlatem či platinou se registroval na internetovém investičním portále.

Sedmatřicetiletý muž z Brněnska zaplatil vstupní poplatek na internetovém investičním portále a investoval 20 tisíc dolarů. Dokonce dostal půjčku na další investování, které se mu opravdu dařilo. Rychle splnil podmínky pro obrat na jeho speciálním účtu. Ten během velmi krátké doby převýšil požadovanou jednu miliardu dolarů. Jeho zisk byl odpovídající proinvestovaným částkám. Na jeho obchodním kontě se objevilo přes 75 miliónů dolarů zisku. Podařilo se mu také splnit podmínky společnosti k jeho vyplacení. Pro převod získané zajímavé částky bylo nutné zaplatit řadu poplatků. Ty muž postupně podle pokynů bankéřů a portálu podpory investiční společnosti platil. Během obchodování odeslal na různé účty skoro dva milióny korun. „Potom už se odehrál v těchto případech obvyklý scénář. Poškozený se nedočkal vyplacení žádného zisku a obchodníci s ním přestali komunikovat,“ dodal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

S kryptoměnami obchodovala více než rok pětačtyřicetiletá žena také z Brněnska. V několika platbách odeslala na různé účty skoro 400 tisíc korun. Potom se obchodníci odmlčeli. O více než 200 tisíc korun připravil falešný bezpečnostní pracovník banky muže středního věku z Hodonínska. Ten podvodníkovi uvěřil, že jeho účet je napaden a má finance převést na bezpečná konta. Když tak učinil, přestal být expert dostupný. Čtyři měsíce stačily podvodníkům, aby vylákali od šestačtyřicetileté ženy z Břeclavska skoro 300 tisíc korun, protože uvěřila inzerátu na sociální síti a domnívala se, že investuje do kryptoměn.