Řidič dal přednost cyklistovi, ten mu za to promáčkl blatník pěstí

Ilustrační foto

BRNO – Pro dobrotu na žebrotu. Tak se cítil devětadvacetiletý řidič z Brněnska, který dal přednost cyklistovi. Ten ho ale na další křižovatce dohnal a pěstí mu promáčkl blatník na autě.

Když mladý muž vyjížděl v Rašínově ulici se svým vozem z parkovacího místa, všiml si kolaře. Dal mu proto přednost a nechal ho projet, teprve poté vyjel od okraje vozovky. V křižovatce v blízkosti Moravského náměstí ho cyklista dojel a opakovaně udeřil pěstí do karoserie. Překvapení řidič po vystoupení zjistil, že má promáčklý blatník, požádal proto agresora, aby počkal na příjezd městské policie. Ten ale začal ujíždět. Poškozený ho dohonil a držením řídítek donutil zůstat na místě. Po tomto manévru kolař upadl na zem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Šofér bicyklu nezapíral a vše potvrdil. Na svou obhajobu dodal, že se mu nelíbil styl jízdy auta, proto ho poškodil. Jelikož jsme z jeho dechu cítili alkohol, provedli jsme zkoušku. Ta přinesla hodnotu 1,5 promile,“ popisuje tisková mluvčí Jana Pokorná. Přivolaná republiková policie vyloučila spáchání trestného činu i dopravní nehodu. Oba aktéři si předvolá správní orgán.