VIDEO: Slovák kličkující na kole měl „iba osem piveček“

Ilustrační foto

BRNO – Chtě nechtě se museli pobavit strážníci o čtvrteční noci, když zastavili čtyřiadvacetiletého Slováka na kole, který v každé ruce vezl půllitr piva. Muž byl veselá kopa, a tak ho ani nepřekvapilo, že nadýchal téměř tři promile.

Pracovníkům dohledového centra neunikla šněrující jízda mladého muže, které své kolo po cestě řídil tak, jakoby provlékal tkaničky z jedné strany na druhou. Nejbližší autohlídka dostihla cizince v Kotlářské ulici. Byl velmi přátelsky naladěn, i když u sebe neměl doklady, které povinně musí nosit. Rád se přiznal, že trochu popil, dle jeho slov „iba pivečka“, kterých bylo „nejakých osem“. Zkouška přinesla hodnotu 2,64 promile. Na to se Slovák zajímal, jestli se hodnota násobí dvěma a oddechl si, když dostal zápornou odpověď. Poznamenal, že by se sám divil, kdyby s pěti promile dokázal jet na kole. „Zvláštní na tom bylo, že v tomto stavu zvládl absolvovat cestu na kole s dvěma půllitry v rukou. Při závěrečné fotce nám ještě zapózoval opřený o dopravní značku se zdviženým palcem,“ usmívá se tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

https://youtu.be/FhvEYGIAptQ