Hromadná nehoda na dálnici D2: Řidič dodávky se vážně zranil

Foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V úterý vpodvečer zkomplikovala provoz na Brno na dálnici D2 vážná dopravní nehoda dodávky a tří nákladních vozidel, při které se rozsypal náklad. Hasiči poskytovali první pomoc řidiči dodávky. Dálnice směrem na Brno byla uzavřena po dobu delší než dvě hodiny.

V úterý před půl sedmou večerní se na 8,5. kilometru dálnice D2 směrem na Brno odehrála vážná dopravní nehoda dodávky a tří nákladních vozidel. Prvním úkolem hasičů bylo poskytnutí první pomoci řidiči dodávky, který utrpěl zranění v důsledku nehody. Záchranáři ho převezli do nemocnice se středně těžkým zraněním. Trosky způsobené kolizí a materiál z nákladu rychle zablokovaly celou dálnici směrem na Brno. Na místě nehody se hasiči postarali o zabezpečení místa a provedli nezbytná protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny byly zasypány sorbentem, aby se minimalizovalo riziko kontaminace životního prostředí. „Dálnice směrem na Brno byla uzavřena do 23 hodin. Naše jednotky pak místo události předaly Policii ČR,“ uvedl mluvčí hasičů Štěpán Komosný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.