Muž kouřil cigaretu na dětském hřišti, dle jeho slov na to měl právo

Foto: MPB

BRNO – S arogancí a nerespektováním pravidel se setkala hlídka městské policie, která našla na dětském hřišti v Žebětíně kouřit pětatřicetiletého muže cigaretu. Její přítomnost mu byla nepříjemná, ohradil se i proti přestupku.

Strážníci, kontrolující dodržování veřejného pořádku v okolí dětského hřiště, si všimli Brňana, který se oddával své neřesti přímo mezi průlezkami. Jelikož takzvaný tabákový zákon výslovně zakazuje kouření tabákových výrobků a používání elektronických cigaret mimo jiné i v prostorách, která jsou označena jako dětská hřiště určená převážně pro osoby do 18 let, hlídka se za mužem vypravila. Ten se choval od začátku arogantně a občanský průkaz tasil až po zákonné výzvě. „I když u hřiště byla informativní tabule, kde je piktogramem jasně řečeno, že se zde kouřit nesmí, on nám odvětil, že může pálit kde chce, jelikož je občan,“ vypráví tisková mluvčí Jana Pokorná. Své chování tak bude vysvětlovat ve správním řízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.