Brno směnilo se Shell pozemky, na kterých bude stát nové nádraží

Zdroj: kambrno.cz

BRNO – Město vymění se společností Shell pozemky, které jsou důležité pro stavbu nového vlakového nádraží. Společnost za ně získá parcely v Bohunicích a Štýřicích.

Brno se společností Shell jedná už od loňského roku a nyní je na spadnutí podpis směnné smlouvy. Shell vlastní pozemky v oblasti Trnitá, které jsou potřeba pro výstavbu nového vlakového terminálu. „Danou lokalitou by měla vést ulice Opuštěná, pro tyto záměry je už vydáno územní rozhodnutí. Uvedená směna je dalším nutným krokem k vybudování nezbytné dopravní infrastruktury nové brněnské jižní čtvrti v lokalitě Trnitá, která se postupně proměňuje z neutěšeného brownfieldu na výstavní městskou čtvrť 21. století,“ nastínil radní pro majetkovou oblast Jiří Oliva. Společnost získá od Brna pozemky v Bohunicích a Štýřicích, které má nyní v pronájmu. Součástí směny je také doplatek ve prospěch Shell ve výši přes devět milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.