Do Maloměřic a Obřan bude znovu jezdit tramvaj číslo 4

Zdroj: MMB

BRNO – Od 27. dubna bude opět Maloměřice a Obřany obsluhovat tramvajová linka číslo 4. Ta nejezdila kvůli pracím na velkém městském okruhu přes Tomkovo náměstí.

Přerušení provozu linky 4 stavaři využili k rekonstrukci tramvajové trati v části Dukelské a Valchařské i přímo na náměstí. Od června se změní poloha zastávky Tomkovo náměstí. Nástupiště budou v obou směrech umístěna pod mostem a navíc bezbariérová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od 27. dubna se tak do Maloměřic a Obřan vrací linka 4, dopravní podnik ukončí provoz výlukové linky x45, která tramvajovou dopravu nahrazovala. Z toho důvodu se také upraví jízdní řády na autobusových linkách 58, 72 a N94. „Na velkém městském okruhu v současnosti probíhají dokončovací práce na mostě přes Tomkovo náměstí a řeku, ale i na estakádě. Od 1. června bude zprovozněna Dukelská i pro auta, což si vyžádá podepření Maloměřického mostu, aby byl přístupný veškeré dopravě. Zároveň postup prací povede k omezení provozu na křižovatce Karlova,“ doplnil 1. náměstek primátorky města Brna René Černý, který má v gesci investice.